معرفي پلي‌کلينيک تخصصي و فوق تخصصي

 

پلي ‌کلينيک تخصصي مرکز پزشکي جهاد دانشگاهي که از سال 1371 راه‌اندازي شد، در حال حاضر در قالب کلينيک‌هاي عمومي، تخصصي و فوق تخصصي پزشکان، کلينيک دندانپزشکي عمومي و تخصصي، کلينيک سونوگرافي و راديولوژي و کلينيک خدمات تخصصي دستگاهي پزشکي آماده ارائه خدمات متنوع پزشکي به مردم منطقه است.کلينيک عمومي , تخصصي و فوق تخصصي پزشکان


-         شامل بخش‌هاي "قلب و عروق"، "داخلي"، "گوش، حلق و بيني"، "زنان و زايمان"، "ارتوپدي"، "توانبخشي"، "اطفال"، "ارولوژي"، "غدد و متابوليسم"، "روماتولوژي"، "جراحي عمومي"، "گوارش و آندوسکوپي" , " مشاور تغذيه و رژيم درماني " با بهره‌گيري از پزشکان مجرب در محيطي آرام و مجهز


نوبت‌دهي و پذيرش بيماران همه روزه به‌جز روزهاي تعطيل از ساعت 8 تا 12:30 صبح و 16 تا 20 عصرکلينيک دندانپزشکي عمومي و تخصصي


کلينيک دندانپزشکي مجهز به دستگاه‌هاي با تکنولوژي پيشرفته با رعايت کامل اصول بهداشتي و استريليزاسيون و بهره‌گيري از دندانپزشک متبحر، خدمات دندانپزشکي با بالاترين کيفيت و قيمت مناسب به مراجعان ارائه مي‌کند.

 

خدمات کلينيک دندانپزشکي

- کشيدن

- عصب‌کشي

- روکش

- جرم‌گيري و بروساژ

- پروتز ثابت و متحرک

- ترميم

- ترميم هم‌رنگ

- جراحي دندان عقل

پذيرش روزانه صبح از ساعت 7 تا 12 و 16 تا 20:30 کلينيک سونوگرافي و راديولوژي (راديولوژي - ماموگرافي - سونوگرافي ساده - سه‌بعدي -چهاربعدي - داپلر)


با تشخيص به‌موقع مي‌توان از بروز بسياري از ناهنجاري‌ها و بيماري‌هاي دوران روياني (جنيني) و اثرات منفي آن بر خانواده و اجتماع پيشگيري کرد. به اين منظور، کلينيک سونوگرافي و راديولوژي مرکز پزشکي جهاد دانشگاهي خوزستان به صورت مداوم در ارتباط با متخصصان تراز اول اين رشته در ايران و جهان با ارائه آخرين تکنولوژي‌هاي روز در تلاش است تا بهترين و کامل‌ترين روش‌هاي تشخيصي را در اختيار مراجعه‌کنندگان قرار دهد.

 

سونوگرافي يکي از مهم‌ترين روش‌هاي تصويربرداري از اعضاي بدن ازجمله اعضاي شکمي، رحم و لگن زن براي تشخيص اختلالات و بيماري‌ها مي‌باشد. اين روش به دليل کم‌خطر و بدون عوارض بودن بيشترين کاربرد را در پزشکي دارد.

 

سونوگرافي


سونوگرافي NT و آنومالي اسکن (غربالگري)

سونوگرافي بارداري و طول سرويکس

سونوگرافي بارداري و بيوفيزيکال

سونوگرافي شکم و لگن و آپانديس

سونوگرافي کليه و مجاري ادراري و پروستات

سونوگرافي اسکروتال

سونوگرافي سينه

سونوگرافي تيروئيد و گردن

سونوگرافي ترانس واژينال 

و ...

 

در واحد راديولوژي اين کلينيک نيز انواع راديوگرافي ساده و رنگي انجام مي‌شود.


راديولوژي


گرافي ساده 

گرافي هاي رنگي (HSGو IVP)

ماموگرافي

و ...

راديوگرافي يکي از روش‌هاي تصويربرداري پزشکي است که با تابش اشعه ايکس به قسمت مورد نظر بدن مي‌توان تصوير مورد نياز را تهيه کرد. راديوگرافي انواع متفاوتي دارد که پايه‌اي‌ترين نوع آن راديوگرافي ساده است.

 

گاهي اوقات همراه با راديوگرافي به بيمار مواد خاصي تزريق يا خورانده مي‌شود که به اين روش تصويربرداري، راديوگرافي رنگي مي‌گويند؛ از راديوگرافي رنگي براي تشخيص دقيق‌تر بعضي از ضايعات استفاده مي‌شود.

 

مهم‌ترين کاربردهاي راديوگرافي

*      تصويربرداري از ريه فرد

*      تصويربرداري با مواد کنتراست رنگي از مري، معده، کليه

*      تصويربرداري ساده از اعضاي شکمي ازجمله شکم، مري، معده، روده، کليه، لوزه سوم، سنگ کليه

*      بررسي شکستگي‌ها در اعضاي بدن

*      تصويربرداري‌هاي رنگي


      کلينيک خدمات تخصص دستگاهي پزشکي ( دانسيتومتري - اکوکارديوگرافي - نوارعصب و عضله - نوارقلب - آندوسکوپي - کلونوسکوپي - نوارمغز  - استروبوسکوپي (حنجره) - نمونه برداري از غده تيروئيد - شنوايي سنجي (اديومتري) - نوار ريه (اسپيرومتري) - شستشوي گوش- مشاوره تغذيه و رژيم درماني)